Używamy i uzyskujemy dostęp do cookies i podobnych technologii w celach statystycznych. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej...

Branże / Polityka społeczna

Kodeks pracy, wsparcie rodzin i osób w trudnej sytuacji, problemy socjalne.

Ponad połowa lobbystów w zakresie polityki społecznej to organizacje społeczne (stowarzyszenia i fundacje). Znacznie mniej aktywne są przedsiębiorstwa i spółdzielnie, organizacje branżowe i związki zawodowe. 

 

W posiedzeniach najczęściej brali udział przedstawiciele następujących instytucji:

Sprawdź najważniejsze informacje o tych firmach, korzystając z naszego licznika lobbysty.

W VIII kadencji prace sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny największe zainteresowanie budziły w czerwcu 2016 r. – podczas prac nad poselskim projektem o zasadach rehabilitacji zawodowej i zatrudniania osób niepełnosprawnych oraz nad ustawą o minimalnym wynagrodzeniu, w październiku 2017 r. – komisja obradowała nad zakazem handlu w niedzielę i w kwietniu 2018 r. – gdy w Sejmie trwał protest opiekunów osób niepełnosprawnych, a komisja omawiała rządowy projekt o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.

 
 

Jak obywatele uczestniczą w tworzeniu prawa?

Obecność słabiej lub mocniej zrzeszonych obywateli w procesie stanowienia prawa jest wyraźnie widoczna. Nie znaczy to jednak, że ich głos i stanowisko są słyszane.

Czytaj
Sylwia Szołucha19.11.2019
Sejm: expose premiera i pierwsze projekty

19 i 21 listopada Sejm kontynuuje swoje 1. posiedzenie. Po zeszłotygodniowych ślubowaniach poselskich, wyborze marszałków i powołaniach do komisji posłowie przeszli do pracy nad pierwszymi projektami ustaw. Obrady o 10.00 otworzyło expose premiera.

Czytaj