Używamy i uzyskujemy dostęp do cookies i podobnych technologii w celach statystycznych. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej...

Wykresy

Chcesz wiedzieć, kto i jakimi metodami lobbuje w Polsce? Którzy lobbyści są najbardziej skuteczni? Ile prawa powstaje pod wpływem ścierania się stanowisk różnych grup interesów? Poszukaj odpowiedzi na te pytania w naszych danych.

Poniżej przygotowaliśmy dla Ciebie najciekawsze zestawienia z bazy danych Jawny Lobbing. Wykresy umożliwiają porównanie tylko wybranych danych. Jeśli nasza propozycja Cię zainteresowała i chciałbyś poznać więcej możliwości, jakie daje nasza baza danych – skontaktuj się z nami.

Licznik lobbysty

Wpisz nazwę interesującego Cię podmiotu lobbującego i sprawdź jego aktywność.

Lobbyści zawodowi i niezawodowi

Wykres pokazuje liczbę wszystkich podmiotów w bazie Jawny Lobbing, które są zarejestrowane jako lobbyści zawodowi oraz liczbę instytucji, organizacji, przedsiębiorstw, które lobbują w swoim imieniu (lobbystów niezawodowych).

Filtrowanie

Top 6 lobbystów w Sejmie

Wykres pokazuje lobbystów, dla których odnotowaliśmy najwięcej obecności na posiedzeniach komisji sejmowych.

Filtrowanie

Najbardziej aktywni lobbyści

Wykres pokazuje liczbę aktywności lobbystów z różnych grup i środowisk.

Filtrowanie

Lobbowane ustawy

Wykres pokazuje ustawy i projekty ustaw, które były przedmiotem zainteresowania lobbystów.

Filtrowanie

Udział podmiotów lobbujących w konsultacjach publicznych w rządzie

Wykres wyświetla dane o podmiotach uczestniczących w konsultacjach publicznych od listopada 2015 r. w podziale na branże. Wyniki na wykresie są orientacyjne - algorytm rozpoznający nazwy podmiotów stale jest udoskonalany i nie obejmuje jeszcze wszystkich wniesionych do RCL uwag podmiotów.

Aktywność lobbystów

Wykresy przedstawiają aktywności lobbystów, do których zaliczyliśmy:

  1. różnego rodzaju kontakty z rządem, takie jak: zgłoszenia lobbingowe, przesłanie pisma czy udział w konsultacjach publicznych,
  2. udział w posiedzeniach komisji parlamentarnych.

Dane na wykresie przedstawiają tylko te aktywności, o których mamy informacje o dacie zdarzenia z dokładnością co do miesiąca.

Wykres przedstawia aktywności lobbystów w podziale na branże, których one dotyczyły.

Filtrowanie