Używamy i uzyskujemy dostęp do cookies i podobnych technologii w celach statystycznych. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej...

Branże / Służby specjalne

Większość spraw w tej branży jest niejawnych

W 8. kadencji jedynymi aktami prawnymi, dotyczącymi służb specjalnych były informacje z działalności CBA, m.in. Informacja o wynikach działalności Centralnego Biura Antykorupcyjnego w 2015 r. oraz Informacja o wynikach działalności Centralnego Biura Antykorupcyjnego w 2016 r. 

W 8. kadencji Sejmu do komisji ds. Służb Specjalnych nie zostały skierowane żadne projekty ustaw ani uchwał. Podczas 92 posiedzeń, członkowie komisji głównie opiniowali zmiany personalne w służbach i przyjmowali informacje i sprawozdania. 

Ze względu na specyfikę pracy tej komisji niewiele wiemy na temat osób zaangażowanych w jej działalność – zgodnie z Regulaminem Sejmu jej posiedzenia są niejawne, nie mogą w nich brać udziału nawet posłowie, którzy nie są jej członkami (w innych komisjach mają taką możliwość). Nie jest jawna również informacja o uczestnikach spotkań komisji, którzy nie są przedstawicielami instytucji państwowych. Przewodniczący komisji zapraszając gości musi jedynie zawiadomić marszałka sejmu, a w razie potrzeby również niektórych członków rządu i szefów służb specjalnych.